  • TPP 100-115A-J
TPP 100-115A-J
advertisement
Manufacturer No:
TPP 100-115A-J
Manufacturer:
Traco Power
HK JDW NO:
809-TPP 100-115A-J
Quantity:
In Stock : 10
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
TPP 100-115A-J
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C With Derating
  • Series
    TPP 100A-J (100W)
  • Size / Dimension
    3.00Lx2.00W x 1.16 H 76.2mmx50.8mmx29.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    100W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    6.67A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 120V~370VDC