  • TPS544B20EVM-634
TPS544B20EVM-634
advertisement
Manufacturer No:
TPS544B20EVM-634
Manufacturer:
HK JDW NO:
815-TPS544B20EVM-634
Package:
Module
Datasheet:
TPS544B20EVM-634
Description:
TPS544B20 SWIFT Synchronous Buck Converters Evaluation Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TPS544B20EVM-634
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
  • Package / Case
    Module
  • Series
    SWIFT™, D-CAP™, D-CAP2™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    8V~14V
  • Current - Output
    20A
  • Voltage - Output
    1V
  • Frequency - Switching
    500kHz