  • TPS92311A19120VEVM
TPS92311A19120VEVM
advertisement
Manufacturer No:
TPS92311A19120VEVM
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-TPS92311A19120VEVM
Package:
Module
Description:
EVAL MODULE FOR TPS92311A 120V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TPS92311A19120VEVM
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Box
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    TPS92311
  • Voltage - Input
    90V~132VAC
  • Output Current per Channel
    350mA
  • Utilized IC / Part
    TPS92311
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Current - Output / Channel
    350mA