  • TPSB106M010R1000
TPSB106M010R1000
advertisement
Manufacturer No:
TPSB106M010R1000
HK JDW NO:
66-TPSB106M010R1000
Package:
Radial
Datasheet:
TPSB106M010R1000
Description:
10μF 20% 1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR) Radial
Step5Bar-code shipping tag
TPSB106M010R1000
    21 Weeks
  • Package / Case
    Radial
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Tolerance
    20%
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    1411
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm