  • TPSE477K006H0050
TPSE477K006H0050
advertisement
Manufacturer No:
TPSE477K006H0050
HK JDW NO:
66-TPSE477K006H0050
Description:
470μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 50mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 18.8μA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TPSE477K006H0050
    21 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Weight
    670.01263mg
  • Published
    2013
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    18.8μA
  • Ripple Current
    1.915A
  • Tan Delta
    0.1
  • Dissipation Factor
    12 %
  • Height
    4.3mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm