  • TPSM84A22MOJT
TPSM84A22MOJT
advertisement
Manufacturer No:
TPSM84A22MOJT
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-TPSM84A22MOJT
Package:
20-QFN Exposed Pad Module
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 5909
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TPSM84A22MOJT
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-QFN Exposed Pad Module
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    20
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SWIFT™
  • Size / Dimension
    0.59Lx0.35W x 0.09 H 15.0mmx9.0mmx2.3mm
  • Feature
    OCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    20
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    BUTT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    TPSM84
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Input (Max)
    14V
  • Voltage - Output 1
    1.2V~2.05V
  • Voltage - Input (Min)
    8V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Output Current
    10A
  • Switcher Configuration
    BUCK
  • Switching Frequency-Max
    4300kHz
  • Height
    2.3mm
  • Width
    9mm
  • Thickness
    2.2mm