  • TPSY686M010H0100
TPSY686M010H0100
advertisement
Manufacturer No:
TPSY686M010H0100
HK JDW NO:
66-TPSY686M010H0100
Description:
68μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 100mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0068mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TPSY686M010H0100
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0068mA
  • Height
    2mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm