  • TR060-6.5-40-01S
TR060-6.5-40-01S
advertisement
Manufacturer No:
TR060-6.5-40-01S
HK JDW NO:
507-TR060-6.5-40-01S
Package:
Datasheet:
TR060-6.5-40-01S
Step5Bar-code shipping tag
TR060-6.5-40-01S
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    85°C
  • Size / Dimension
    Rectangular - 44.70mm Lx40.13mm W
  • Feature
    Lead Wires, Sealed
  • Resistance
    2.1Ohm
  • Current - Max
    6.5A
  • Voltage - Max
    15.8V
  • Qmax @ Th
    61.0W @ 27°C
  • Delta Tmax @ Th
    76°C @ 27°C
  • Height
    4.04mm