  • TR2024S1V2
TR2024S1V2
advertisement
Manufacturer No:
TR2024S1V2
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-TR2024S1V2
Package:
3-SIP Module
Datasheet:
TR2024S1V2
Description:
TR2024S1V2 datasheet pdf and DC DC Converters product details from XP Power stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 29
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TR2024S1V2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    3-SIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    TR20
  • Size / Dimension
    0.55Lx0.30W x 0.40 H 14.0mmx7.5mmx10.1mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    1.2V
  • Voltage - Input (Min)
    4.6V
  • Current - Output (Max)
    2A