  • TR9CG2660CCP-N(R6B)
TR9CG2660CCP-N(R6B)
advertisement
Manufacturer No:
TR9CG2660CCP-N(R6B)
Manufacturer:
GlobTek, Inc.
HK JDW NO:
325-TR9CG2660CCP-N(R6B)
Quantity:
In Stock : 3724
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TR9CG2660CCP-N(R6B)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    GT-46400-40VV-X.X-T3
  • Size / Dimension
    4.37Lx2.05W x 1.27 H 111.0mmx52.0mmx32.3mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    40W
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, EAC, GS, LPS, PSE, RCM, UkrSEPRO, VCCI
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2.66A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    48.4 1.23m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max