  • TR9WH3333T00CIMR6B
TR9WH3333T00CIMR6B
advertisement
Manufacturer No:
TR9WH3333T00CIMR6B
HK JDW NO:
325-TR9WH3333T00CIMR6B
Package:
Datasheet:
Description:
60W, 18V 3.33A, DESKTOP/EXTERNAL
Step5Bar-code shipping tag
TR9WH3333T00CIMR6B
  • Operating Temperature
    -20°C~40°C
  • Series
    GTM96600-60VV.V-T2A
  • Size / Dimension
    4.63Lx2.11W x 1.35 H 117.5mmx53.5mmx34.2mm
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    60W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cETLus, EAC, PSE, RCM, S-Mark, UkrSEPRO, VCCI
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    3.33A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    18V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C18
  • Output Connector
    Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
  • No Load Power Consumption
    150mW Max