  • TRA4501S3CW-001
TRA4501S3CW-001
advertisement
Manufacturer No:
TRA4501S3CW-001
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-TRA4501S3CW-001
Package:
SMA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TRA4501S3CW-001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    Phantom®
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA Male
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Power - Max
    100W
  • Gain
    3dB
  • Frequency Range
    450MHz~470MHz
  • Antenna Type
    Dome
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    460MHz
  • Height (Max)
    3.500 88.90mm