  • TRJB106K010SRJ
TRJB106K010SRJ
advertisement
Manufacturer No:
TRJB106K010SRJ
HK JDW NO:
66-TRJB106K010SRJ
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.00075mA Tape & Reel (TR) Radial
Step5Bar-code shipping tag
TRJB106K010SRJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Radial
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    0.00075mA
  • Ripple Current
    177mA
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    2200 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm