  • TS-701-HT-10
TS-701-HT-10
advertisement
Manufacturer No:
TS-701-HT-10
Manufacturer:
Schurter Inc.
HK JDW NO:
685-TS-701-HT-10
Package:
125
Datasheet:
TS-701-HT-10
Description:
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TS-701-HT-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Package / Case
    125
  • Weight
    99.988768mg
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    TS
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Termination
    Quick Connect
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Actuator Type
    Push to Reset
  • Number of Poles
    1
  • Breaker Type
    Thermal
  • Height
    31mm
  • Length
    35.5mm
  • Width
    14.6mm