  • TS1103-25EG6
TS1103-25EG6
advertisement
Manufacturer No:
TS1103-25EG6
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-TS1103-25EG6
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
TS1103-25EG6
Description:
150 dB Instrumentational OP Amps 2V~25V SOT-23-6
Quantity:
In Stock : 6358
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TS1103-25EG6
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-6
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Strip
  • Published
    2014
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Number of Circuits
    1
  • Analog IC - Other Type
    ANALOG CIRCUIT
  • Operating Supply Current
    680nA
  • Max Supply Current
    1.2μA
  • Amplifier Type
    Current Sense
  • Common Mode Rejection Ratio
    150 dB
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±)
    2V~25V
  • Input Offset Voltage (Vos)
    30μV
  • -3db Bandwidth
    6kHz
  • Height
    1.45mm
  • Length
    3mm
  • Width
    1.75mm