  • TS1608-103M
TS1608-103M
advertisement
Manufacturer No:
TS1608-103M
HK JDW NO:
773-TS1608-103M
Datasheet:
TS1608-103M
Description:
TS1608-103M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
TS1608-103M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating
    20mA
  • Inductance
    10mH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    32.8Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    800kHz
  • Q @ Freq
    50 @ 100kHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.115 2.92mm