  • TS1608-680M
TS1608-680M
advertisement
Manufacturer No:
TS1608-680M
HK JDW NO:
773-TS1608-680M
Datasheet:
TS1608-680M
Description:
TS1608-680M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
TS1608-680M
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
    TS1608
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating
    400mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    290mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 100kHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.115 2.92mm