  • TS2937CW33 RPG
TS2937CW33 RPG
advertisement
Manufacturer No:
TS2937CW33 RPG
HK JDW NO:
799-TS2937CW33 RPG
Package:
TO-261-4, TO-261AA
Datasheet:
TS2937CW33 RPG
Description:
Current Limit Fixed 2.3mm PMIC TO-261-4, TO-261AA
Quantity:
In Stock : 13449
Step5Bar-code shipping tag
TS2937CW33 RPG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-261-4, TO-261AA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.3mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Current - Supply (Max)
    25mA
  • Voltage - Input (Max)
    26V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    500mA
  • Control Features
    Current Limit
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Input Voltage (Min)
    4.3V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Voltage, Thermal Shutdown, Transient Voltage
  • Voltage Dropout (Max)
    0.7V @ 500mA
  • Output Voltage1-Max
    3.399V
  • Output Voltage1-Min
    3.2V
  • Length
    6.5mm
  • Width
    3.5mm