  • TS4YJ104MR10
TS4YJ104MR10
advertisement
Manufacturer No:
TS4YJ104MR10
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-TS4YJ104MR10
Package:
Datasheet:
TS4YJ104MR10
Description:
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.45mm (5 X 5 X 2.55mm) J-Hook SMD T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TS4YJ104MR10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    250mW
  • Depth
    5mm
  • Military Standard
    Not
  • Number of Turns
    1
  • Height
    2.55mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    4.5mm