  • TS5022-102M
TS5022-102M
advertisement
Manufacturer No:
TS5022-102M
Manufacturer:
Tamura
HK JDW NO:
773-TS5022-102M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
TS5022-102M
Description:
TS5022-102M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TS5022-102M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TS5022
  • Size / Dimension
    0.724Lx0.591W 18.40mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    550mA
  • Inductance
    1mH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.5Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.9MHz
  • Q @ Freq
    90 @ 100kHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm