  • TS53YJ104KR10
TS53YJ104KR10
advertisement
Manufacturer No:
TS53YJ104KR10
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-TS53YJ104KR10
Package:
Datasheet:
TS53YJ104KR10
Description:
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TS53YJ104KR10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • Termination
    J-Hook
  • Resistance
    100kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Depth
    5.5mm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    5mm