  • TS78L15CT B0G
TS78L15CT B0G
advertisement
Manufacturer No:
TS78L15CT B0G
HK JDW NO:
799-TS78L15CT B0G
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Datasheet:
Description:
Current Limit Fixed PMIC TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Quantity:
In Stock : 14670
Step5Bar-code shipping tag
TS78L15CT B0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
  • Supplier Device Package
    TO-92
  • Operating Temperature
    0°C~150°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    35V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    100mA
  • Control Features
    Current Limit
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    15V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    6.6mA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.7V @ 100mA Typ
  • PSRR
    39dB (120Hz)