  • TSF10H120C C0G
TSF10H120C C0G
advertisement
Manufacturer No:
TSF10H120C C0G
HK JDW NO:
799-TSF10H120C C0G
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet:
TSF10H120C C0G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TSF10H120C C0G
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2014
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    LOW POWER LOSS
  • HTS Code
  • Terminal Position
    SINGLE
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Number of Elements
    2
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 120V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    740mV @ 5A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Output Current-Max
    5A
  • Application
    EFFICIENCY
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    120V
  • Current - Average Rectified (Io)
    5A
  • Number of Phases
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    120V
  • JEDEC-95 Code
    TO-220AB
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    100A