  • TSF20H120C C0G
TSF20H120C C0G
advertisement
Manufacturer No:
TSF20H120C C0G
HK JDW NO:
799-TSF20H120C C0G
Datasheet:
TSF20H120C C0G
Step5Bar-code shipping tag
TSF20H120C C0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    ITO-220AB
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    250μA @ 120V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    870mV @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    120V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A