  • TSF30U100C C0G
TSF30U100C C0G
advertisement
Manufacturer No:
TSF30U100C C0G
HK JDW NO:
799-TSF30U100C C0G
Datasheet:
TSF30U100C C0G
Step5Bar-code shipping tag
TSF30U100C C0G
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Surface Mount
    NO
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2014
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    740mV @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Output Current-Max
    15A
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    100V