  • TSM015NA03CR RLG
TSM015NA03CR RLG
advertisement
Manufacturer No:
TSM015NA03CR RLG
HK JDW NO:
799-TSM015NA03CR RLG
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
TSM015NA03CR RLG
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Digi-Reel® 1.5m Ω @ 32A, 10V ±20V 4243pF @ 15V 67nC @ 10V 30V 8-PowerTDFN
Quantity:
In Stock : 1547
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TSM015NA03CR RLG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-PowerTDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Published
    2016
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Power Dissipation-Max
    104W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    1.5m Ω @ 32A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2.5V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    4243pF @ 15V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    205A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    67nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    30V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V