  • TSM088NA03CR RLG
TSM088NA03CR RLG
advertisement
Manufacturer No:
TSM088NA03CR RLG
HK JDW NO:
799-TSM088NA03CR RLG
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
TSM088NA03CR RLG
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Digi-Reel® 8.8mOhm @ 13A, 10V ±20V 750pF @ 15V 12.6nC @ 10V 30V 8-PowerTDFN
Quantity:
In Stock : 3969
Step5Bar-code shipping tag
TSM088NA03CR RLG
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-PowerTDFN
  • Supplier Device Package
    8-PDFN (5x6)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Published
    2016
  • Part Status
    Discontinued
  • Power Dissipation-Max
    56W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    8.8mOhm @ 13A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2.5V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    750pF @ 15V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    61A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    12.6nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    30V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V