  • TSM22P10CZ C0G
TSM22P10CZ C0G
advertisement
Manufacturer No:
TSM22P10CZ C0G
HK JDW NO:
799-TSM22P10CZ C0G
Package:
TO-220-3
Datasheet:
TSM22P10CZ C0G
Description:
MOSFET (Metal Oxide) P-Channel 140mOhm @ 20A, 10V ±25V 2250pF @ 30V 42nC @ 10V 100V TO-220-3
Quantity:
In Stock : 1007
Step5Bar-code shipping tag
TSM22P10CZ C0G
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
    TO-220
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Power Dissipation-Max
    125W Tc
  • FET Type
    P-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    140mOhm @ 20A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    3V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2250pF @ 30V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    22A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    42nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    100V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±25V