  • TSM4ZJ102KR10
TSM4ZJ102KR10
advertisement
Manufacturer No:
TSM4ZJ102KR10
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-TSM4ZJ102KR10
Package:
Datasheet:
TSM4ZJ102KR10
Description:
VISHAY TSM4ZJ102KR10 Trimmer, 1 kohm, 250 mW,10%, TSM4 Series, 11 Turns, Surface Mount Device
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TSM4ZJ102KR10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    5.1mm
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Number of Turns
    11
  • Height
    93.98mm
  • Length
    129.54mm
  • Width
    121.92mm