  • TSM4ZJ501KR10
TSM4ZJ501KR10
advertisement
Manufacturer No:
TSM4ZJ501KR10
HK JDW NO:
875-TSM4ZJ501KR10
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
TSM4ZJ501KR10
Description:
Trimmer Resistors - SMD 500ohms 10%
Step5Bar-code shipping tag
TSM4ZJ501KR10
    Select All
  • Depth
    5.1mm
  • Military Standard
    Not
  • Number of Turns
    11
  • Length
    4.8mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Published
    2017
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    500Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Cermet
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V