  • TSM60N900CP ROG
TSM60N900CP ROG
advertisement
Manufacturer No:
TSM60N900CP ROG
HK JDW NO:
799-TSM60N900CP ROG
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
TSM60N900CP ROG
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Digi-Reel® 900mOhm @ 2.3A, 10V ±30V 480pF @ 100V 9.7nC @ 10V 600V TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Quantity:
In Stock : 4700
Step5Bar-code shipping tag
TSM60N900CP ROG
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    TO-252, (D-Pak)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Power Dissipation-Max
    50W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    900mOhm @ 2.3A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    480pF @ 100V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    4.5A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    9.7nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    600V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V