  • TSM60NB099PW C1G
TSM60NB099PW C1G
advertisement
Manufacturer No:
TSM60NB099PW C1G
HK JDW NO:
799-TSM60NB099PW C1G
Package:
TO-247-3
Datasheet:
TSM60NB099PW C1G
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel 99mOhm @ 11.7A, 10V ±30V 2587pF @ 100V 62nC @ 10V 600V TO-247-3
Quantity:
In Stock : 2055
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TSM60NB099PW C1G
    Select All
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-247-3
  • Supplier Device Package
    TO-247
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Power Dissipation-Max
    329W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    99mOhm @ 11.7A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2587pF @ 100V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    38A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    62nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    600V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V