  • TSM60NB600CF C0G
TSM60NB600CF C0G
advertisement
Manufacturer No:
TSM60NB600CF C0G
HK JDW NO:
799-TSM60NB600CF C0G
Package:
TO-220-3 Full Pack
Datasheet:
TSM60NB600CF C0G
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 600m Ω @ 1.7A, 10V ±30V 528pF @ 100V 16nC @ 10V 600V TO-220-3 Full Pack
Quantity:
In Stock : 14963
Step5Bar-code shipping tag
TSM60NB600CF C0G
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3 Full Pack
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Power Dissipation-Max
    41.7W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    600m Ω @ 1.7A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    528pF @ 100V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    8A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    16nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    600V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V