  • TSN525M60HS3G
TSN525M60HS3G
advertisement
Manufacturer No:
TSN525M60HS3G
HK JDW NO:
799-TSN525M60HS3G
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 630mV @ 25A -55°C~150°C 500μA @ 60V Digi-Reel® 8-PowerTDFN Surface Mount
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TSN525M60HS3G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-PowerTDFN
  • Supplier Device Package
    8-PDFN (5x6)
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500μA @ 60V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    630mV @ 25A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    60V
  • Current - Average Rectified (Io)
    25A