  • TSZU52C16 RGG
TSZU52C16 RGG
advertisement
Manufacturer No:
TSZU52C16 RGG
HK JDW NO:
799-TSZU52C16 RGG
Datasheet:
TSZU52C16 RGG
Description:
ZENER DIODE 40Ohm ±5% 100nA @ 12V -55°C~125°C TJ 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TSZU52C16 RGG
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TJ
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 12V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    150mW
  • Impedance-Max
    40Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    16V