  • TSZU52C2V7 RGG
TSZU52C2V7 RGG
advertisement
Manufacturer No:
TSZU52C2V7 RGG
HK JDW NO:
799-TSZU52C2V7 RGG
Datasheet:
TSZU52C2V7 RGG
Description:
83Ohms ±5% 75μA @ 1V -55°C~125°C TJ 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TSZU52C2V7 RGG
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TJ
  • Tolerance
    ±5%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    75μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    150mW
  • Impedance-Max
    83Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    2.7V