  • TUHS5F15
TUHS5F15
advertisement
Manufacturer No:
TUHS5F15
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-TUHS5F15
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
TUHS5F15
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 5.1W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TUHS5F15
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to TUHS5F15.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Published
    2017
  • Series
    TUH (5W)
  • Size / Dimension
    1.13Lx0.69W x 0.50 H 28.7mmx17.5mmx12.7mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    5.1W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    340mA
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 120V~370VDC
  • Line Regulation
    60mV
  • Load Regulation
    120mV