  • TUNS300F12
TUNS300F12
advertisement
Manufacturer No:
TUNS300F12
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-TUNS300F12
Package:
7-DIP Module
Datasheet:
TUNS300F12
Description:
PowerSupply; AC-DC; 12V@25A; 85-264V In; Enclosed; PanelMnt; Telecom; TUNS Series
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TUNS300F12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-DIP Module
  • Weight
    190.000007g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Published
    2011
  • Series
    TUN (300W)
  • Size / Dimension
    4.62Lx2.42W x 0.50 H 117.3mmx61.5mmx12.7mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    11
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    LG-MAX; WD-MAX
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    86%
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    300W
  • Current - Output 1
    25A
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Line Regulation
    24mV
  • Height
    12.7mm