  • TUNS500F48
TUNS500F48
advertisement
Manufacturer No:
TUNS500F48
HK JDW NO:
165-TUNS500F48
Datasheet:
TUNS500F48
Description:
PowerSupply; AC-DC; 48V@10.5A; 85-264V In; Enclosed; PanelMnt; Telecom; TUNS Series
Step5Bar-code shipping tag
TUNS500F48
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
    7-DIP Module
  • Weight
    190.000007g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Published
    2011
  • Series
    TUN (500W)
  • Size / Dimension
    4.62Lx2.42W x 0.50 H 117.3mmx61.5mmx12.7mm
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    500W
  • Efficiency
    90%
  • Output Voltage
    48V
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    504W
  • Current - Output 1
    10.5A
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Line Regulation
    96mV
  • Height
    12.7mm