  • TUNS700F28-P
TUNS700F28-P
advertisement
Manufacturer No:
TUNS700F28-P
HK JDW NO:
165-TUNS700F28-P
Datasheet:
TUNS700F28-P
Description:
AC/DC CONVERTER 28V 700W
Step5Bar-code shipping tag
TUNS700F28-P
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Published
    2015
  • Series
    TUN (700W)
  • Size / Dimension
    4.62Lx2.42W x 0.50 H 117.3mmx61.5mmx12.7mm
  • Feature
    Baseplate, Universal Input
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    700W
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Current - Output (Max)
    25A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Line Regulation
    56mV
  • Load Regulation
    56mV