  • TUNS700F48
TUNS700F48
advertisement
Manufacturer No:
TUNS700F48
HK JDW NO:
165-TUNS700F48
Datasheet:
TUNS700F48
Description:
Power Supply;AC-DC; 48V@14.6A; 85-264V In; Enclosed; Telecom; PFC; 700W; TUNS Series
Step5Bar-code shipping tag
TUNS700F48
    7-DIP Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Published
    2015
  • Series
    TUN (700W)
  • Size / Dimension
    4.62Lx2.42W x 0.50 H 117.3mmx61.5mmx12.7mm
  • Efficiency
    90%
  • Output Voltage
    48V
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    14.6A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    700W
  • Total Power Output-Max
    700.8W
  • Line Regulation
    96mV