  • TUSB1002ARGET
TUSB1002ARGET
advertisement
Manufacturer No:
TUSB1002ARGET
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-TUSB1002ARGET
Package:
24-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
24 Terminations TUSB1002 Receivers 2 Bits 2/0 Drivers/Receivers 2 Functions
Quantity:
In Stock : 11781
Step5Bar-code shipping tag
TUSB1002ARGET
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-VFQFN Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    24
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Driver
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Number of Functions
    2
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Base Part Number
    TUSB1002
  • JESD-30 Code
    S-PQCC-N24
  • Supply Current-Max
    100mA
  • Data Rate
    10Gbps
  • Differential Output
  • Protocol
    USB 3.2
  • Input Characteristics
    DIFFERENTIAL
  • Number of Drivers/Receivers
    2/0
  • Driver Number of Bits
    2
  • Receiver Number of Bits
  • Receive Delay-Max
    0.15 ns
  • Transmit Delay-Max
    0.15 ns
  • Supply Voltage1-Nom
    3.3V
  • Length
    4mm
  • Height Seated (Max)
    1mm
  • Width
    4mm