  • TVB120RSC-L
TVB120RSC-L
advertisement
Manufacturer No:
TVB120RSC-L
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-TVB120RSC-L
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
TVB120RSC-L
Description:
THYRISTOR 120V 400A DO214AA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TVB120RSC-L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    SiBar
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    75pF
  • Number of Elements
    1
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    100A
  • Voltage - Off State
    120V
  • Current - Hold (Ih)
    150mA
  • Voltage - Breakover
    160V
  • Voltage - On State
    4V
  • Current - Peak Pulse (8/20μs)
    400A