  • TWAD477M050CBSZ0000
TWAD477M050CBSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TWAD477M050CBSZ0000
HK JDW NO:
66-TWAD477M050CBSZ0000
Package:
Datasheet:
Description:
470μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (WET) 0.003mA
Step5Bar-code shipping tag
TWAD477M050CBSZ0000
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    1260mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    750 mΩ
  • Diameter
    9.52mm
  • Length
    19.46mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (WET)
  • Series
    TWA
  • Capacitance
    470μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C