  • TWDE253M010CB0Z0700
TWDE253M010CB0Z0700
advertisement
Manufacturer No:
TWDE253M010CB0Z0700
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TWDE253M010CB0Z0700
Package:
Axial
Description:
25000μF ±20% 400mOhm @ 1kHz Tray Axial
Step5Bar-code shipping tag
TWDE253M010CB0Z0700
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.062L 9.52mmx26.97mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Wet Tantalum
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Capacitance
    25000μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm @ 1kHz
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C