  • TYS4018150M-10
TYS4018150M-10
advertisement
Manufacturer No:
TYS4018150M-10
HK JDW NO:
449-TYS4018150M-10
Package:
Nonstandard
Datasheet:
TYS4018150M-10
Description:
Fixed Inductors 15uH 20% -40C +125C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TYS4018150M-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    99.988768mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    TYS4018
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    650mA
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Max DC Current
    650mA
  • Frequency - Self Resonant
    19MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    940mA
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm