  • TZB4R200AB10R01
TZB4R200AB10R01
advertisement
Manufacturer No:
TZB4R200AB10R01
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-TZB4R200AB10R01
Package:
Datasheet:
TZB4R200AB10R01
Description:
Cap Trimmer Ceramic 4.5/20pF 100V N750±300 ppm/C 0% to 50% Top Adj 85C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TZB4R200AB10R01
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+50
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Capacitor Type
    VARIABLE CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2016
  • Positive Tolerance
    50%
  • Q @ Freq
    500 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    4.5pF~20pF
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm
  • Length
    5mm
  • Width
    4mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TZB4
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm