  • TZB4R500BB10B00
TZB4R500BB10B00
advertisement
Manufacturer No:
TZB4R500BB10B00
HK JDW NO:
535-TZB4R500BB10B00
Package:
Datasheet:
TZB4R500BB10B00
Step5Bar-code shipping tag
TZB4R500BB10B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    GULL WING
  • Tolerance
    100%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    PERCENTAGE TOLERANCE ON C_MAX IS 0/+100
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    4.5mm
  • Size Code
    2816
  • Adjuster Orientation
    VERTICAL
  • Capacitance-Max
    50pF
  • Capacitance-Min
    7pF
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    3.2004mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.9878mm