  • TZC3P300AA01R00
TZC3P300AA01R00
advertisement
Manufacturer No:
TZC3P300AA01R00
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-TZC3P300AA01R00
Package:
Datasheet:
TZC3P300AA01R00
Description:
CAP TRIMMER CERAMIC 6.5/30PF 100
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TZC3P300AA01R00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TZC3
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    100V
  • Q @ Freq
    300 @ 1MHz
  • Adjustment Type
    Top
  • Capacitance Range
    6.5pF~30pF