  • UA30CAD60PGTI
UA30CAD60PGTI
advertisement
Manufacturer No:
UA30CAD60PGTI
HK JDW NO:
144-UA30CAD60PGTI
Description:
12V~30V Ultrasonic Cylinder, Threaded - M30 UA30 Series Polybutylene Terephthalate (PBT) Cable Leads Cylinder, Threaded - M30
Purchasing and Inquiry
UA30CAD60PGTI Overview
UA30CAD60PGTI Features
UA30 Series
Operating Temperature: -20°C~70°C
Sensing Distance: 13.78 ~ 236.22 (350mm ~ 6000mm)
Voltage - Supply: 12V~30V
Response Frequency: 1Hz
Package / Case: Cylinder, Threaded - M30
Moisture Sensitivity Level (MSL): Not Applicable
UA30CAD60PGTI Applications
There are a lot of Carlo Gavazzi Inc. UA30CAD60PGTI Proximity Sensors applications.
  • Anti-aircraft systems
  • Mobile Phones
  • Assembly lines
  • Recycling plants
  • Contact less switching
  • Automatic faucet
  • Plastic object detection
  • Measurement of speed, direction rotation
  • Display products
  • Parking
Step5Bar-code shipping tag
UA30CAD60PGTI
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Voltage - Supply
    12V~30V
  • Output Type
    Analog Current, PNP
  • Sensing Distance
    13.78 ~ 236.22 (350mm ~ 6000mm)
  • Response Frequency
    1Hz